Stránky rodinky Ondřejových

Jsme mladá perspektivní rodinka

Témata

Novinky

Jídlo

Pečení, vaření, dietní i nedietní, prostě to co mi chutná ...

Karamelové pralinky

karamelové pralinky

BeBe střecha

BeBe střecha1.jpg

Dvoje BeBe sušenky, čokoládová poleva, na krém: 500g tvarohu, 200g másla, 150g cukru, trocha kakaa (kvůli barvě, když jsem nesehnala tmavý sušenky... a 2 celý banány

Cheescake

Cheescake.jpg

200g rozdrcených sušenek, 1van.cukr a 100g másla spojit, natlačit do formy. 4vejce vyšlehat s 2van.cukry a 200g cukru. Pak přidávat postupně 1kg tvarohu a 3PL citronové, nebo limetové šťávy. Péct v předehřáté troubě 1h na 150st. Pak vytáhnout, nechat 10min. stát a potřít směsí ze zakysané smetany, van. cukru a citronové, nebo limetové šťávy a ještě na 10 min. dopíct v troubě. Nechat vychladnout.

Kakaové muffiny s krémem

Muffin.JPG

Těsto: Do mísy prosejeme 180g hladké mouky, 20g kakaa a 180g cukru. Přidáme 2 vejce rozšlehaná s 250ml kefíru se lžičkou sody, nakonec přimícháme 100ml oleje.
Plníme do 3/4 formiček, kovové vymažeme a vysypeme moukou, silikonové nemusíme.
Krém: 1 šlehačku ušleháme  vanilkovým cukrem a zašleháme do ní 1 vaničku tvarohu.

Smetanové želé

Smetanové želé.JPG

Piškot promazaný marmeládou. Smetanové želé: 500ml smetany, 250g jahodobvého pyré, 180g cukru, 1bal. plátkové želatny. Polité červeným dortovým želé.

Tortila s mletým masem

Tortila s mletým mas

Tortila, Eidam, opečené mleté maso s Orient kořením, rajčata.

Dort

Dort pro tátu.JPG

Dort k narozeninám. Náplň jahody v čokoládě a pařížská šlehačka, ozdobený Marschmellows hmotou, Nutelou, trubičkama a lentilkovýma kamínkama.